Nacházíte se zde:  Úvod  » Naše jednotky   » Wiedrich’s Battery  

Wiedrich’s Battery

Dějiny jednotky

Dělostřelectvo v naší asociaci zastupuje kumpanie I z 1. newyorského lehkého dělostřeleckého pluku, které se často přezdívalo Wiedrich's Battery. Název je odvozen od jejího velitele, kapitána Michaela Wiedricha. Tato baterie byla zřízena v říjnu 1861 a války se účastnila až do jejího konce. V polovině roku 1862 byla přiřazena k 11. seveřanskému sboru a od jara 1864 ke 20. sboru. Díky tomu prošla řadou stejných bitev jako vojáci 26. wisconsinského pěšího pluku, takže součinnost těchto dvou jednotek na reenactorském bojišti má svoje opodstatnění. Během války baterie přišla o jednoho důstojníka a 12 vojáků v boji, další důstojník a 15 mužů zemřelo v důsledku nemocí.

Reenacting

Náš klub disponuje dvěma přesnými kopiemi 3-inch Ordnance Rifle, jednoho z nejvíce používaných děl občanské války. V tomto ohledu patříme ke špičce nejen v ČR, ale i v celé Evropě, protože velká většina vojenských klubů se spokojuje s používáním děl z napoleonských válek apod. 3-inch Ordnance Rifle měly drážkovanou hlaveň a dostřel kolem 1670 metrů.

Na akcích nastupují naši dělostřelci buď jako osádka jednoho kanonu pod velením seržanta, nebo dvou děl vedených poručíkem. Posádky bojují s vypřaženými děly přesně podle dobového drilu.